Menu
GELIŞMEK ISTEYENLER IÇIN MONTAJ PROGRAMLARI.

GELIŞMEK ISTEYENLER IÇIN MONTAJ PROGRAMLARI.

 İnstagramda gördüğümüz video editleri, müzik remixleri nasıl yapılıyor hiç merak ettiniz mi? Tabi ki merak ettiniz, bu yüzden bu yazıyı okuyorsunuz.

   Video montajı kolay  programlar ile başlar ve kişi geliştikçe daha profesyonel programlar kullanma isteği duyar.

   Remix videolar olsun, kısa fragmanlar, kısa filmler, müzik klipleri, kişisel olarak ayarlanabilen geçiş efektleri ve efektler olsun profesyonel ve detaylı programlar gerektirmektedir. Bunun için uygun bir montaj programı bulunmalıdır.

Bu yazımızda sizlere iki adet profesyonel ve orta seviye sayılabilecek programı tanıtacağız.

  1. SONY VEGAS PRO

   SONY VEGAS PRO instagramda gördüğümüz remix videolarda hızlı akışlı videoların yapımında kullanılan porofesyonel sayılabilecek bir montaj programıdır.

                                           

Bu program sayesinde çok sayıda geçiş efekti kullanabilir, kendiniz yapabilir, başka insanların yaptıklarını kullanabilir ve hatta kendi yaptığınız efektleri satabilirsiniz.

   Sony vegas pro profesyonel olduğu kadar kullanımı basit bir programdır detayları çok fazlaymış gibi görünse de gayet basit ve sadedir.

   Hangi bilgisayarda olursa olsun çok fazla kasan veya zorlayan bir program değildir. Orta seviye bir bilgisayarda çok rahatlıkla kullanılabilir ve render yapılabilir.

                                     

Render performansı olarak bilgisayarı çok fazla zorlamaz. Laptoplarda biraz zorlayabileceği için laptopunuzun iyi soğutulması gerekir yani hava alırsa laptopunuz onda da iyi bir performans sağlarsınız.

   Bir dezavantaj olarak sony vegas pro kullandığınız her şarkı her video parçası için bir sony vegas dosyası oluşturur ve buda yapabildikleri karşısında kabul edilebilirdir.

  2.ADOBE PREMİERE PRO

   ADOBE PREMİERE PRO sony vegas kadar kaliteli ve profesyonel bir video editing programıdır.

                                  

PREMİERE PRO yine ağır montajlarda kullanılan bir programdır ki ve çokta işlevi vardır sony vegas pronun yapabildiklerinin yanı sıra özelleştirilebilir bir programdır haber kanalları, youtuberler, fenomenlerin en çok kullandığı programdır, güçlü ve hızlıdır.

Kimi insanlar çok sayıda problem çıkartsa da üstesinden gelinemeyen bir sıkıntısı yoktur .

Güçlü bir sistem isteyen bu programda iyi bir Bilgisayar şart, orta seviye bir bilgisayarda  kullanılabilir ama başınıza  çok sayıda hata ve sıkıntı çıkartır.

                          

Yorum At Lütfen Argo Kelimeler Kullanmayınız

2 Yorum

  1. by emins house
    20 Mayıs, 2020

    güzel içerik çk teşekkürler

  2. SHOPÇU ALİ
    02 Nisan, 2020

    AGA GÜZEL HOŞTA BUNLARI PC KALDIRMIYOR HATTA İNDİRMİYOR :D