Menu
İki Yıl Kullanım Ardından Mi Band 3 İyi ve Kötü Yanları

İki Yıl Kullanım Ardından Mi Band 3 İyi ve Kötü Yanları

 İki Yıl Kullanım Ardından Mi Band 3 İyi ve Kötü Yanları.

 

 

            Merhaba dostlar bu yazımızda sizlerle Xiaomi Mi Band 3 kullanımımda karşıma çıkan problemleri anlatacağım.

            Ürünü yaklaşık 2 yıldır aktif olarak kullanıyorum ve bu ürünün 2 yıllık kullanım ardından iyi ve kötü yanlarını, arıza ve avantajlarını yazacağım.

 

            Ürün bildiğiniz üzere Türkiye’de 2018 Haziran ayının ortasında piyasaya çıktı, çıktığında Türkiye’deki satış fiyatı 300 TL’ydi fakat ben ürünü çıkış tarihinden 4 ay sonra Aliexpress üzerinden 124tl ye satın aldım ve 1 hafta içerisinde elime ulaştı. Kısacası ürün 1 Aralık 2018 tarihinde elimdeydi.

 

            Kullanmaya başladığımda harikaydı ürünü global versiyon olarak aldım ve aldığımda Türkiye piyasasından 180 TL daha ucuza gelmiş oldu, ürün kurulumu çok basitti ve ilk kurar kurmaz bir güncelleme aldı ürünü yaklaşık 6 ay kadar telefona bağlı olarak geri kalan 1 yıl kadarda cihaza bağlı olmadan kullandım.

 

            Benim aldığım dönemde kutular kare ve şik tasımdaydı ve kutu içeriği şu şekildeydi. Kare beyaz kutu, şarj kablosu, kalın kitapçık, siyah kordon, bileklik.

 

                       

 

İYİ YANLARI ve AVANTAJLARI

 

            Ürün dendiği gibi 20 gün boyunca şarj edilmeden kullanılabiliyordu fakat bu telefona bağlı olmadığı süre boyunca, Bazı zamanlar ürünü tam 1 ay boyunca (telefona bağlı değilken)

kullandığım oldu, Telefona bağlı olduğunda ise 13 günleri zorluyordu (bu süre bütün özellikleri aktif iken).

 

            Uyku Takibi; gayet düzgün çalışıyor uyuma ve uyanma saatlerinizi neredeyse tam doğru söyleyebiliyor.

            Nabız ölçümü; nabız ölçümü çoğu zaman ölçmese de bu durum bileğinize doğru takmamanızdan dolayı kaynaklanıyor. Diğer nabız ölçen bilekli ve ya saatlerle karşılaştırınca aynı değeri veriyor.

            Spor takibi; Bilekliğin içerisinde koşu bandı ve egzersiz olarak iki spor takibi özelliği bulunuyor fakat telefona bağlı iken buna basketbol, futbol, yüzme, bisiklet seçenekleride ekleniyor.

            Adım sayar; Adım sayar özelliği tama doğru şekilde ölçüm yapabiliyor bunu adımlarımı sayarak senedim ve tam doğru sonuç verebiliyor, attığınız adım sayısına göre kaç km yürüdüğünüzü ve kaç kalori yaktığınızı da gösterebiliyor.

            Kronometre ve Zamanlayıcı; bu iki özellikte tam 99 dakika işlem yürütebiliyor.

            Hava durumu; Hava durumunu telefona bağlı olduğu sürece önünüzdeki 3 günlük tahminleri gösterebiliyor en düşük ve en yüksek sıcaklık ve yağış türünü gösteriyor.

            Bildirimler; Bildirimler telefonunuza gelen son 5 bildirimi gösteriyor, bildirimler kısmında %15 pil ömrü kalınca ve bilekliğe ayarlanmış alarmda gözüküyor son 5 bildirimi temizle seçeneğinden silebiyorsunuz.

            Daha Fazla; Bu seçenekte telefonu sezse alma, cihaz bul, ekran tasarımını değiştirme(üç tema mevcut), fabrika ayarlarına döndürme ve ayrıntılar(seri numarası ve ufak bilgiler) bulunuyor.

            Saat; saat kısmında dijital olarak görebiliyorsunuz ve ay, gün, gün ismi gözüküyor.(temaya bağlı adım vs. gözükebiliyor).

 

            Telefondan yapılan ayarlar sayesinde bilekliği kaldırınca açılma, kilit ekranı, uyku takibi, alarm, bilekliği bul(titreme), spor takibi özelliklerini açabilirsiniz.

 

                                                  

 

Kötü Yanları ve Arızaları

 

            Saatin arızalanmaması imkansız bir durum çünkü aktif olarak elinizde sürekli el yıkama vb durumlara maruz kalıyor bu nedenle hızla kirlenebiliyor. Benim karşılaştığım birçok sorun oldu fakat saati hala aktif çalışıyor. Karşılaştığım problemleri sıralarsam;

 

1.Su geçirdi; Saat su geçirdi ve halen su geçiriyor fakat bozulmadı içinde su olduğunda şerjı hızlı bitiyor ve donuyor.

2. Dokunmatik Arızalandı; Su geçirdiğinden sanıyorum dokunmatik bir dönem bozuldu ve 1 hafta kadar çalışmadı sora düzeldi.

3. Titreşim motoru bozuldu; Tekrar su geçirdiğinden düşünüyorum titreşim motoru bozuldu ve bir daha çalışmadı. Bu durum bilekliği bul ve alarm özelliğini yok etti.

4. Kirlenme; Kirlendiğinden dolayı Kayışta iz oldu ve hiç geçmedi bu kir dediğim mat olan bilekliğin parlaklaşması ve saatin oyuklarına kir dolması.

5. Kordonun aşınması; Kordondaki delikleri çok kullanmadan dolayı eskisi gibi tutmadı ve en ufak harekette yerinden çıktı.

                                 

 

            Ürünün 4 farklı renkte kordonlarıunı kullandım ve onlarıda ayrı bir yazıda inceledim,  Yazıya ulaşmak için tıklayın…

 

            Ürünü kullandığım sürede 4 kere güncelleme aldı ve 3. güncellemede fabrika ayarlarına döndürme ve hakkında kısmı eklendi onun dışında herhangi bir eklenti gelmedi.

 

            Bu problemleri ve iyi yanları dışında herhangi bir problemle karşılaşmadım. Görüş, önerileri ve sorularınızı yorum yazarsanız çok sevinirim.

 

Hakkımızda kısmındaki bilgilerle ban ulaşabilir ve yazarlık başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

 İYİ GÜNLER, İYİ ÇALIŞMALAR.

 

 

Yorum At Lütfen Argo Kelimeler Kullanmayınız

4 Yorum

 1. Ali Yavuz
  12 Aralık, 2020

  Güzel bilgilendirme olmuş. Yazınız sayesinde ekran temasını değiştirdim. Olumsuz tarafların çoğu su almasından kaynaklanmış görünüyor.

 2. BRO ZANE KURMANCİ
  20 Mayıs, 2020

  Bro bro kurmancızane? are under stand me m*ther fuck*r, you bast*rd . I am from chıne ılove xiaomi and hate you you liar ...

 3. THANKS
  02 Nisan, 2020

  BRO EYW BENDE ALCAKTIM ARTIK Mi BAND 4 E KALDI İŞİMİZ.

 4. Hasan
  30 Mart, 2020

  Güzel bir yazı olmuş bende böyle bir bileklik alma fikrim vardı çok teşekkürler :)